שינוי צוואה אמיתית בצווה פיקטיבית - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • רוני

  נשלח ע"ירוני 10:15, 1 בינואר 2013

  לעו"ד רונן שלום. אימי בת 90 וצלולה בדעתה, שתחיה, הודיעה לי שאחותי ואני יורשות בלעדיות מתוך 7 ילדים. לשאלותיי: 1)האם אחיי הלא יורשים יכולים להפקיד ברשם לענייני ירושות, צוואה פיקטיבית שכביכול נאמרה ע"י אימי בע"פ ושתרשם על פי 2 עדים פיקטיביים, בטענה שאימי היתה לפני מותה (חלילה),ולבטל את הצוואה הקיימת שנעשתה על פי שיקול דעתה הצלולה של אימי? 2) איך עליי לבטח שקיום הצוואה תעשה על פי רצונה של אימי? 3) בנוסף לצוואתה, האם הסרטה ותיעוד רצונה של אימי ובנוסף רישום רצונה בכתב ידה היום, יכול לעזור בעת תביעה נגדי עתידי? בתודה, רוני

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  19:34, 1 בינואר 2013

  ראשית יש לזכור שמי שמעונין בנוכלויות צמיד יוכל למצוא דרך שאולי תועיל לו.
  אני ממליץ שאמא תוודא שהצוואה כשרה ותקפה ואף תפקיד אותה אצל הרשם לענייני ירושה. מעשה הפקדה כרוך בהתייצבות אישית שלה ויעיד על רצונה באותה צוואה מופקדת.
  בנוסף - צוואה בעל פה קבילה רק בתנאים מסויימים המוגדרים בחוק. יש נטל הוכחה כבד לגביה.
  תעוד וידאו שייעשה שאופן מקצועי, בהסרטה רצופה ללא קטיעות ועריכות יכול לעזור.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.