ברור הליכים - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • יוסי.כ

  נשלח ע"ייוסי.כ 10:18, 3 בינואר 2013

  שלום רב. ברשותי צוואה בכתב יד מאבי המנוח, הצוואה לזכותי ולדעתי יש מתנגדים. אבקש לדעת האם כשאני ניגש לעו"ד ומוסר לו את כל החומר הנדרש: מכתב צוואה מקורי וכל הפרטים הרלוונטיים, האם העו"ד מטפל בכל ההליכים, דהיינו: שליחת הבקשה לצו קיום צוואה לרשם לעינייני ירושות, שליחת מכתבים רשומים לכל מי שצריך, האם הוא משלם את מה שצריך בדואר לשם פרסום? או שאני אמור לעשות את כל זה והעו"ד מתערב רק כשייש התנגדות/בעיה משפטית? תודה לכל מענה.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  14:40, 3 בינואר 2013

  עו"ד מספק שרות משפטי. הקף השרות המשפטי הוא כפי שסוכם בין עורך הדין לבין הלקוח ובהתאם גם שכר הטרחה. עליך לסכם עם עוה"ד מהוהשרות הדרוש לך ומה כלול. מומלץ גם שיהי הסכם בכתב לגבי השכר ולגבי ההוצאות על מנת למנוע מחלוקות.
  לגבי תשלום אגרות: כיום ניתן לשלם אגרות ירושה באינטרנט באמצעות כרטיס אשראי. התשלום באתר ממשלתי מאובטח. לדעתי זה מאוד נוח וזמין והדרך העדיפה לתשלום האגרות. בחר עו"ד מתאים ובהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.