פרסום הודעה על פטירת אב ליורשים פוטנציאלים - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אייל

  נשלח ע"יאייל 17:00, 3 בינואר 2013

  שלום, במקרה שאין צוואה ,ואחד האחים לא בקשר עם המשפחה כבר שנים. האם ניתן להוציא צו ירושה ללא חתימתו או אישורו? האם צריך להודיע לו רשמית על מצב הנכסים והכסף שהנפטר הותיר? תודה מראש על התשובה, אייל

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  19:17, 3 בינואר 2013

  לשם קיום צוואה, מספיק שאחד היורשים מגיש בקשה. אין צורך בהשתתפות או הסכמה של האחרים. יש לשלוח הודעה בדואר רשום לכל יורש לפי הצוואה. ההודעה מודיעה רק על הכוונה לבקש צו קיום. ההודעה אינה כולללת מידע על תוכן הירושה. מי שמתנגד או רוצה להתנגד זכאי לפנות לרשם ולבקש לעיין בצוואה.

  תגובה
 • 15:08, 4 בינואר 2013

  ובמקרה שאין צוואה מה אומר החוק?

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:11, 6 בינואר 2013

  במסגרת בקשה לצו ירושה יש לפרט את שמות כל היורשים לפי דין. מגיש הבקשה צריך לשלוח לכל יורש כזה הודעה בדואר רשום. ההודעה היא על עצם הבקשה ללא פרוט נכסים.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.