שיכרות כעילה לפסילת צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • דני

  נשלח ע"ידני 18:34, 5 בינואר 2013

  אדם נפטר ולאחר מותו נתגלה שהדיר את כל ילדיו מצוואתו וחילק רכושו לאחרים. המנוח היה ידוע כמכור לטיפה המרה ויש לכך סימוכין רפואיים על פני מספר שנים. עם זאת חשוב לציין שלא נמצא מסמך המעיד על כך בימים הסמוכים למועד עריכת הצוואה. האם לילדיו שהודרו יש עילה לפנות לבית המשפט על מנת לפסול אותה בגין כך ? תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:18, 6 בינואר 2013

  שכרות כשלעצמה אינה עילה לפסילת צוואה. הטענה צריכה להיות שמצבו של המצןןה היה כזה ש"לא הכיר בין המן לבין מרדכי" וגרמה לכך השכרות. הבעיה היא הוכחת טענה זאת שבשעת עשיית הצוואה ממש היה המצווה במצב כזה, או במצב ששיקול הדעת לו נחלש כדי כך שהצוואה אינה משקפת את רצונו האמיתי.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.