צוואה של אחותי - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • מתי

  נשלח ע"ימתי 05:04, 6 בינואר 2013

  אחותי חלתה בסרטן, לה 3 ילדים נשואים. חיה נפרד מבעלה, לא גרושים.שנים מילדיה מסודרים, לא צריכה לדאוג להם, אחד נכה, רוצה לדאוג לו. מה שחשוב אין היא רוצה שבעלה יירש ממנה דבר.{חי עם אשה אחרת}. היא קיבלה ממנו דירה של שניהם בירושלים "כמתנה". היא הועברה כל שמה .האם יש סיכוי שיקבל ממנה חצי. או שתעביר כבר עכשיו את הדירה ע"ש הבן שלה? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:30, 6 בינואר 2013

  כל עוד לא התגרשו הוא לכאורה יורש לפי דין. על כן מומלצת עריכת צוואה מתאימה. החלטה האם להעביר הדירה על שם הבן בחיים או להמתין לירושה תלויה בשיקולים שונים. מומלץ להתייעץ עם עו"ד העוסק בירושה ובמקרקעין.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.