סירוב יורשים - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • רינת

  נשלח ע"ירינת 13:05, 9 בינואר 2013

  אימי נפטרה לפני שנה ולא השאירה צוואה לאחר מותה נשאר רכוש של זהב ובית מגורים אנו 5 אחיות שמעוניינות ליצור חלוקה שווה בין האחיות , אך לצערי אחת האחיות מסרבת לחלוקה ומעוניינת לרכוש את הבית מה הדין לתהליך כזה? האם יש אפשרות לרוב של 4 אחיות כנגד אחות אחת לבצע את החלוקה תודה רינת

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  15:18, 13 בינואר 2013

  בהעדר צוואה החלוקה היא שווה בין הבנות היורשות - אין צורך שמי מכן תסכים לכך: זה החוק. משיירשם צו הירושה בלשכת רישום המקרקעין (וגם לכך אין צורך בהסכמה - כל יורש זכאי לרישום)יהיה מצבכן כשל 5 שותפים במקרקעין. האחות אינה יכולה לכפות עליכן למכור לה דווקא. כל שותף יכול ליזום פרוק שיתוף ולכפותו על האחרים בכל עת

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.