שאלות בנושא כונס נכסים - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • סיגלית פרץ

  נשלח ע"יסיגלית פרץ 18:57, 15 בינואר 2013

  1. האם כונס נכסים רשאי לפעול לפתרון תיק ירושה, למרות התנגדות אחד היורשים (מתוך 7 יורשים)? 2. האם כונס נכסים יכול לסרב למפגש עם יורשים? 3. למי עליי לפנות כאשר כונס הנכסים אינו ממלא את תפקידו? 4. כיצד ניתן להעביר לכל גוף שהוא (בחינם) 1/7 מנכסי ירושה שאינני חפצה בהם? (וחלק מהיורשים האחרים כן מעוניינים בנכסים) 5. האם ניתן לרשום במקרקעין שם של קונה נכס, אשר לא שילם את סכום הקנייה המלא ליורשים ויורש אחד התנגד למכירת הנכס? מודה מראש על תשובתכם המהירה, סיגי

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  19:28, 15 בינואר 2013

  1. השאלה היא מי מינה את "כונס הנכסים" ומהן הסמכויות שניתנו לו. כונס נכסים ממונה על ידי בית משפט כלשהו, שמגדיר את סמכויותיו ונותן לו הוראות. לשם כך יש לבחון את צו המינוי.
  2 3. כונס נכסים הוא "בעל תפקיד". "בעל תפקיד" הוא שליח של בית המשפט. אם בעל התפקיד אינו ממלא תפקידו כראוי, זכאי כל בעל זיקה לענין לפנות לבית המשפט שמינה את הכונס על מנת שייתן לו הוראות.
  4. אם טרם ניתן צו ירושה או צו קיום, אפשר להסתלק לטובת אנשים מסויימים, או לעשות הסכם יורשים ולבקש לאשרו יחד עם צו הירושה או צו הקיום.
  5. המצב שתארת הוא מצב מתאים לקבלת הוראות מבית המשפט.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.