ירושה של בני זוג שנפטרו - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • מיכל

  נשלח ע"ימיכל 09:43, 21 בינואר 2013

  שלום רב סבי נפטר לפני כעשר שנים ולפני כחודש נפטרה סבתי. לשניהם היו שני ילדים. עם מותו של סבי (לא היתה לו צוואה), המשפחה לא פעלה על מנת להוציא צו ירושה. לסבתי יש צוואה (ואולם היא מורישה את כל הרכוש חצי-חצי לשני בניה, כמו שדיני הירושה היו חלים) השאלות שלי הן: 1. כיצד ניתן לממש את הצוואה- האם קודם צריך להסדיר את צו הירושה על עזבונו של סבי? 2. האם ניתן פשוט לבקש צו ירושה על המוות של סבי וסבתי? 3. האם ניתן לבקש צו קיום צוואה על הצוואה של סבתי (למרות שהרכוש שהועבר אליה מסבי לא הועבר במסגרת צו ירושה) 4. האם ניתן לקבל צו ירושה על העזבון של סבי לאחר 10 שנים ממותו? תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:23, 21 בינואר 2013

  במקרה המתואר על ידייך אין הבדל בין צו ירושה לבין צו קיום ככל שזה מתייחס לסבתא. אם יש רכוש כלשהו, שרשום היה על שמות שניהם (סב וסבה), הרי שכדי להשלים את הליך הירושה חובה לפעול לקבלת צווים לגבי שניהם, אפשר לעשות זאת במקביל ואפשר להתחיל בסבא ומייד אחר כך עם סבתא.
  משך הזמן שחלף מאז פטירת הסב אינו מהווה מכשול חוקי להוצאת צו ירושה.
  אשמח לעזור

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.