צו ירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • יעקב

  נשלח ע"ייעקב 11:30, 21 בינואר 2013

  סבא נפטר בשנת 90 לא הוציאו צו ירושה סבתא נפטרה בשנת 95 הוציאו צו ירושה כאשר כל האחים הסתלקו לטובת האח ראובן, ראובן נפטר בשנת 2000 הילדים הסתלקו לטובת האימם, עתה מבקשים להוציא צו ירושה של הסבא האם האחים רוצים להסתלק לטובת אלמנתו של ראובן, האם הם יכולים להסתלק לטובת אחיהם ראובן שנפטר (ראובן נפטר אחרי אחרי אביו) אם לא מהי הדרך ?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:28, 21 בינואר 2013

  לא ניתן להסתלק לטובת אלמנתו של ראובן ולא ניתן להסתלק לטובת מי שכבר מת בעת ההסתלקות. לא אוכל לתת יעוץ נכון במסגרת זאת על יסוד ב העובדות המעטות שפרטת. אפשר יהיה לתת יעוץ נכון רק לאחר ברור כל העובדות הקשורות בענין.
  אשמח ליעץ.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.