צוואה שלא תבוטל על ידי צוואה מאוחרת - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אור

  נשלח ע"יאור 14:30, 22 בינואר 2013

  אני וסבא שלי קשורים מאד. דואגים זה לזה, הוא ממש גידל אותי ורוצה להמשיך לדאוג לי הלאה. לסבא שלי יש דירה שאני מתגורר בה כבר כיום והוא רוצה בבוא העת להוריש אותה לי ובכך לוודא שאוכל להמשיך להשתמש בה. את יתר רכושו הוא לא מעוניין לעגן בצוואה אלא להורישו לשני בניו בחלוקה שווה. סבא שלי צלול וחד כעת, אך כבר שוכח דברים לפעמים והחשש שלי הוא שיום אחד, כשיהיה מבוגר, אחד מבניו יאיים או יבקש שיעשה צוואה והוא, כאדם מבוגר, ישכח שהוריש לי את הדירה ואז הרי הצוואה החדשה תבטל את הישנה לפי החוק. מה אפשר לעשות כדי להמנע ממצב כזה? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:06, 24 בינואר 2013

  ראשית - אין דבר כזה "צוואה שלא תבוטל על ידי צוואה מאוחרת". עקרון בסיסי הוא החופש לצוות שכולל גם את הזכות לשנות צוואה כרצונו של המצווה.
  פתרון אפשרי למצבך הוא מתנה כעת.
  אוכל לייעץ לגבי מצבך.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.