ירושה של הורה שנפטר - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • זאב ר.

  נשלח ע"יזאב ר. 13:10, 24 בינואר 2013

  אחותי ואני מתחלקים בירושה. אבינו ז"ל שנפטר לפני מספר חודשים הוריש את רכושו לאחותי, ואמנו תבד"ל בחיים. הורישה את חלקה לי. האם אחותי יכולה להוציא צו ירושה ולקבל את כספה מחלקו של אבי גם אם אמנו עדיין בחיים? יש דירה של ההורים ואנחנו שותפים שווים בירושה, אני גר בדירה. האם אני צריך לשלם לאחותי מחצית מערך שכר הדירה כבר מעכשיו ? או רק אחרי ששני ההורים אינם בין החיים? (להזכירכם כי אבינו שנפטר הוריש את חלקו בדירה לאחותי שרוצה עכשיו, לפני שאמנו נפטרה, את מחצית שכר הדירה. אודה לתשובה זאביק

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  14:47, 24 בינואר 2013

  השאלה היא האם ההורים גרו גם כן באותה דירה יחד אתך. אם כן - יש לך זכות מוגבלת להמשיך ולגור, בכפוף לתשלום דמי שכירות לכל יורש אחר של הדירה. אם הם לא גרו בדירה, מצבך ככל שותף בדירה שמבקש להתגורר בה. צריך הסכמה של השותף האחר (אחותך)ואם היא מותנית בתשלום - עליך לשלם לה את חלקה בדמי השכירות.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.