התנגדות להשכרת דירה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • מלאכית

  נשלח ע"ימלאכית 13:03, 27 בינואר 2013

  שלושה אחים ירשו דירה בחלקים שווים, שניים מהם רוצים לשפצה ולהשכירה, אחד מתנגד בכל תוקף ומעוניין למוכרה, ומאיים בפירוק שיתוף, האם השניים יכולים לחייב בשיפוץ ולהשכירה למרות ההתנגדות?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  14:30, 27 בינואר 2013

  1. בניהול שוטף של הדירה, הניהול יהיה לפי רוב פשוט של בעלי הזכויות ובלבד שהמיעוט לא יקופח מול הרוב.
  2. בלי קשר - כל שותף במקרקעין זכאי בכל עת לדרוש פרוק שיתוף בדירה. עליו להציע ליורשים האחרים לרכוש את חלקו. אם יסרבו, יוכל למכור את חלקו לצד שלישי, או להגיש תביעה לפרוק שתוף. הזכות לפרוק שתוף היא זכות מאוד מוערכת על ידי בתי המשפט.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.