דאגה לטיפול סעודי - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • דן

  נשלח ע"ידן 17:07, 28 בינואר 2013

  כיצד יכול זוג מבוגר הנשוי נישואים שניים ויש ביניהם הסכם ממון של הפרדת רכוש (כולל חשבון בנק)להבטיח שאם חו"ח אחד מהם יהפך לסעודי, הרי כספו/ה שעליו עמל כל החיים ישמש לטיפול רפואי/סעודי ראוי בו עצמו, ושילדיו מנישואים ראשונים (שקרוב לודאי יהפכו לאופטרופסים)לא ימנעו זאת, או לא ינסו להפיל על הצד הנגדי את הנטל הכספי. האם יש דרך חוקית לעגן זאת בכתב. תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:50, 29 בינואר 2013

  זאת בעיה: מסמך בכתב לא יועיל - בפועל צריך אדם נאמן, שיפעל לפי ההוראות. אם בני הזוג סומכים זה על זה, אפשר להוסיף ביניהם הסכם שיגדיר גם את ההסמכה הזאת לטפל ואת הרצון ההדדי שכל אחד מהם יהיה אפוטרופוס לאחר. יש משקל לכך בשיקולי בית משפט את מי למנות כאפוטרופוס.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.