• מיכל

  נשלח ע"ימיכל 09:17, 29 בינואר 2013

  שלום רב, לעזרה: סבא נפטר ובצוואה הוא רשם שאחיו של אבי יקבל בית אבל עליו להעביר בית אחר על שמו של אבי תוך שנה . אחיו לא עשה את זה הוא אומר כי רשום בצוואה שהוא :"יחתום על כל מסמך שיידרש" הוא טוען שהוא לא נדרש לחתום על שום מסמך. חלפו כבר 3 שנים מאז שסבא נפטר ומאז שאבי הוציא צו קיום הצוואה. השאלה: האם אפשר לבטל את החלק הזה בצוואה? האם אחיו של אבי צודק< מה צריך לעשות? להגיש התנגדות לצוואה< תודה רבה מיכל

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:59, 29 בינואר 2013

  1. משקוימה צוואה כבר אי אפשר להתנגד לה.
  2. יעוץ מדוייק מחייב בחינה של כל הצוואה - האם מדובר בהוראה בצוואה שהיא תנאי או שהיא חיוב אישי. יש השלכות משפטיות ומעשיות לסיווג זה.
  3. צוואה בה יש תנאי שלא קויים, יש אפשרות שבית משפט יכריז על כך ואז תתבטל אותה הוראה מסויימת.
  4. מומלץ שתפנו ליעוץ משפטי בענין זה לפני שתחליטו מה לעשות. אשמח לעזור בענן זה.

  תגובה
 • 12:40, 29 בינואר 2013

  תודה רבה אפנה.
  אבל יש לי לפני שאלה נוספת קטנה.
  הסבתא כתבה בצוואה שהבית יועבר לידי אחיו של אבי אחרי שהוא יעביר בית אחר על שמו של אבי.
  הבית האחר הוא בית של אחיו של אבי ולא של הסבתא.. האח אומר שהוא קיבל ייעוץ שבגלל שהצוואה אומרת שהוא צריך לעשות משהו בנכס שלו כדי לקבל את הבית (ולא נכס של הסבתא) אז זה לא חוקי כי היא לא יכלה לחייב אותו לעשות משהו בנכס שלו כתנאי.
  זה נכון?
  תודה

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  13:04, 29 בינואר 2013

  אם אכן יש בפנינו הוראת צוואה עם תנאי [וזאת שאלה שחייבת ברור קפדני], האח לא יוכל לרשת כל עוד לא קבל את התנאי. אם הוא מצהיר רשמית שאין בכוונתו לקיים את התנאי, אפשר לפנות לבית משפט כפי שכבר כתבתי.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.