מחיר עו"ד - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • יוסי.א

  נשלח ע"ייוסי.א 15:07, 31 בינואר 2013

  מר גדות שלום. יש ברשותי צוואה בכתב יד והיא רק על שמי. הצוואה ערוכה עפ"י הנדרש וזאת גם עפ"י דעת כולם. נגשתי לעו"ד עם כל המסמכים והפרטים הנדרשים, הצעת המחיר שלו כהליך ראשוני 50000 ש"ח (חמישים אלף ש"ח ) וזאת לפני שיהיו התנגדויות ונגיע לבית משפט וכל התנגדות כרוכה בעוד תשלום. שאלתי האם אפשר לבצע את כל ההליכים כולל הופעה בבתי משפט ללא עו"ד מייצג? המחיר נראה לי מופרז מאוד, מה גם שכל כסף הירושה נמצא בבנק בחו"ל ואף אחד לא יודע כמה כסף יש שם. תודה על כל סיוע.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  16:26, 31 בינואר 2013

  1. אין חובה בשום דבר או ענין לשכור שרותיו של עו"ד. עליך ללמוד את התהליך ואם אתה חש בטוח בעצמך, טפל בענין לבדך.
  2. בענייני ירושה שכרו של עו"ד יהיה ככל שיסכימו עליו הצדדים.
  3. יש עוד מספר אלפי עו"ד ולפחות עוד כמה מאות שמתעסקים בירושות. לפני שאתה מתחיל, נסה לברר אצל עורכי דין נוספים ואולי תמצאמישהו שכן ימצא חן בעיניך.
  בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.