• רפי

  נשלח ע"ירפי 16:51, 31 בינואר 2013

  שלום לאדוני המכובד!!!אני חייב כסף מפסק דין קודם לחשבון אמא ז"ל.כעט הגשתי הצוואה שכולה לטובתי לקיומה!אחי הגיש התנגדות!יש הסכם ביננו,שנתחלק שווה בשווה,הוא הפר ההסכם מאחד הסעיפים,מה שאומר,שההסכם לא תקף!!האם עד שיוחלט בדיון,מה גורלה של הצוואה,יכול אחי לדרוש הסכום שאני חייב?או לחילופין,באם יתמנה מנהל עיזבון,יכול הוא לפתוח נגדי תיק הוצ"לפ??או מי בכלל יכול לדרוש ממני הסכום???תודה!!

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  18:18, 31 בינואר 2013

  נראה לי שמעורבים כאן עניינים שונים מתחומי משפט שונים, שלא ברור הקשר בין זה לזה. אני מציע שתפנה ליעוץ אישי אצל עו"ד העוסק בירושות וכן במשפט אזרחי. לא ניתן לענות לך תשובה ראויה במסגרת פורום כזה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.