פידיון חצי ירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אורית

  נשלח ע"יאורית 15:26, 6 בפברואר 2013

  אמי נפטרה. יש בידי צו ירושה. אני ואחותי יורשים חוקיים. מסיבות רפואיות ונפשיות אחותי לא יכולה לגשת יחד עמי לבנק לפדות את הכסף. בנה הוא אפוטרופוס וגם הוא לא יכול/ לא רוצה לגשת איתי לבנק. בבנק דורשים שנגיע יחד. כיצד אוכל לפדות את מחצית סכום הירושה ולגשת לבדי לבנק?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  16:40, 6 בפברואר 2013

  בעיה מוכרת ומטרידה. כך נוהגים בנקים בישראל להטריד יורשים. יש לפנות לבנק בכתב, להסביר הנסיבות ולדרוש לקבל הכספים מכח צו הירושה.
  אפוטרופוס חייב לפעול לטובת החסוי. אפשר במקביל גם לפנות לאגף האפוטרופוס הכללי - פיקוח על אפוטרופסים, לעדכנם שמגיעים כספים לחסויה ושהאפוטרופוס המוסיים מסרב לגבותם לטובת החסויה שינחו אותו אפוטרופוס לפעול לגביית הכספים. אם לא יועיל, היה צורך לתבוע את הבנק.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.