• רפי

  נשלח ע"ירפי 16:52, 6 בפברואר 2013

  שלום.אבי ז"ל ערך צוואה,שכתוב בה,שהוא מוריש את כל רכושו,לאימי!!!ובכל זאת סר אחי לבנק,לא אמר שיש צוואה,ובודאי לא הראה אותה,ומשך חצי מהכסף מתוכנית חיסכון,שהיה רשום שם זמן רב קודם לכן שבבוא היום יתחלק לשני בניו,חצי בחצי!!אבל הצוואה לאחר מכן,אומרת,הכל לאמא!!אני לא לקחתי הכסף,העברתי אותו לאמא(יש מיסמך בנקאי)האם האח עבר עבירה פלילית?והאם היה מותר לו למשוך,למרות הצוואה???תודה לך!!!

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  17:02, 6 בפברואר 2013

  שאלתך אינה ברורה. חסרות עובדות: האם אביך נפטר? אם כן - האם קוימה הצוואה או לפחות האם ההוגשה בקשה לצו קיום? האם האח היה שותף לחשבון או בעל זכות חתימה?
  מכח מה אתה לקחת כסף מהבנק?

  תגובה
 • 19:24, 6 בפברואר 2013

  שלום,אבא נפטר!!הצוואה קוימה!!!האח לא היה שותף לחשבון!!!(הייתי כותב לך זאת)ולא בעל זכות חתימה!!!ואני לא לקחתי כסף מהבנק!!!אני חוזר,צוואה שאומרת הכל לאמא!!היה חשבון חסכון,ששם כל הורה (כמעט)רושם שבבוא היום חלקו שווה בשווה לילדים!!אבל שאלתי למרות חשבון החיסכון,היתה צוואה שהכל לאמא,כל ה ר כ ו ש.אז האם מותר למשוך מהבנק הכסף???או הכל לאמא???

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  20:01, 6 בפברואר 2013

  אכן אמך זכאית היתה לכל הכסף בחשבון. בהסתמך על תאורך, יש כאן רשלנות של הבנק ולאמך זכות תביעה כלפיו וכן יש לה - בהסתמך על תאורך - זכות תביעה נגד האח, שישב לה כל מה שנטל מן החשבון.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.