• 6 בפברואר 2013

צוואה

שלום.אבי ז"ל ערך צוואה,שכתוב בה,שהוא מוריש את כל רכושו,לאימי!!!ובכל זאת סר אחי לבנק,לא אמר שיש צוואה,ובודאי לא הראה אותה,ומשך חצי מהכסף מתוכנית חיסכון,שהיה רשום שם זמן רב קודם לכן שבבוא היום יתחלק לשני בניו,חצי בחצי!!אבל הצוואה לאחר מכן,אומרת,הכל לאמא!!אני לא לקחתי הכסף,העברתי אותו לאמא(יש מיסמך בנקאי)האם האח עבר עבירה פלילית?והאם היה מותר לו למשוך,למרות הצוואה???תודה לך!!!

6 בפברואר 2013
  • מנהל הפורום רונן גדות, עו"ד 6 בפברואר 2013

פעולה בניגוד לצוואה

שאלתך אינה ברורה. חסרות עובדות: האם אביך נפטר? אם כן - האם קוימה הצוואה או לפחות האם ההוגשה בקשה לצו קיום? האם האח היה שותף לחשבון או בעל זכות חתימה?
    מכח מה אתה לקחת כסף מהבנק?

6 בפברואר 2013
    • 6 בפברואר 2013

פעולה בניגוד לצוואה

שלום,אבא נפטר!!הצוואה קוימה!!!האח לא היה שותף לחשבון!!!(הייתי כותב לך זאת)ולא בעל זכות חתימה!!!ואני לא לקחתי כסף מהבנק!!!אני חוזר,צוואה שאומרת הכל לאמא!!היה חשבון חסכון,ששם כל הורה (כמעט)רושם שבבוא היום חלקו שווה בשווה לילדים!!אבל שאלתי למרות חשבון החיסכון,היתה צוואה שהכל לאמא,כל ה ר כ ו ש.אז האם מותר למשוך מהבנק הכסף???או הכל לאמא???

6 בפברואר 2013
      • מנהל הפורום רונן גדות, עו"ד 6 בפברואר 2013

פעולה בניגוד לצוואה

אכן אמך זכאית היתה לכל הכסף בחשבון. בהסתמך על תאורך, יש כאן רשלנות של הבנק ולאמך זכות תביעה כלפיו וכן יש לה - בהסתמך על תאורך - זכות תביעה נגד האח, שישב לה כל מה שנטל מן החשבון.

6 בפברואר 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?