לאחר צווי ירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • שריאל

  נשלח ע"ישריאל 21:19, 6 בפברואר 2013

  אבי הוא אלמן בן 86, הדירה בה הוא מתגורר רשומה על שמו ועל שם אביו ז"ל שנפטר בשנת 1958, אבי הוציא צו ירושה עבור כל אחד מהוריו ז"ל. כעת הוא רוצה למחוק את שמו של אביו המצויין יחד עם שמו בטאבו של הדירה, ולהשאיר את הדירה על שמו בלבד, מה עליו לעשות, אודה אם תענו לפנייתי זו ,תודה שריאל

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:50, 7 בפברואר 2013

  יש להגיש את צווי הירושה לרישום בלשכת רישום המקרקעין. יש למלא טופס בקשה מתאים, לחתום בפני עו"ד ולגשת עם הבקשה, האגרה והצווים המקוריים ללשכת רישום המקרקעין שבאזורה נמצאת הדירה. לאחר הרישום, יימחק שמו של הסב ויישאר שם אביך כבעל הדירה לבדו.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.