רישום דירות - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • שוש.ז

  נשלח ע"ישוש.ז 13:58, 9 בפברואר 2013

  שלום הדירה שהיתה שייכת לבעלי ולי הועברה לאחרונה על שמי עקב גירושין, ללא תמורה. הורי שנפטרו לפני כשנה, הורישו לי ול-2 אחיי דירה שאנחנו צריכים לרשום על שמנו בטאבו, אחד האחים רוצה לקנות את חלקנו בדירה, אחרי שנרשום אותה בטאבו. מה קורה במקרה שלי שעומד להרשם חלק מדירה נוספת על שמי, ואם אמכור את חלקי לאח שרוצה לקנות אותה? האם אצטרך לשלם מיסוי על המכירה? ברצוני לציין שהדירות לא עוברות בערכן את ה-900,000 כל אחת. תודה שוש

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  18:42, 10 בפברואר 2013

  1. יש פטור מיוחד ממס לדירות ירושה (בתנאי שהדירה הנמכרת עומדת בתנאים המיוחדים שבחוק]. פטור זה נוסף על הפטורים הרגילים הקיימים למכירת דירות.
  2. אם הדירה לא תעמוד בתנאי הפטור המיוחד לדירות ירושה, אפשר למכור תוך ניצול הפטור המיוחד הקיים כיום במסגרת הוראת השעה ואם לא - במסגרת הפטור הרגיל של מכירה אחת ל-4 שנים.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.