הסבר על צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • גלית

  נשלח ע"יגלית 17:11, 9 בפברואר 2013

  אבי ואישתו עשו צוואה לפניי 10 שנים. וובא כתוב שכל מה שישאר לאחר מות אחד מבני הזוג. יועובר לבן זוגו. אבל אם גם השני ימות אז הירושה תחולק חצי לילדים של אישתו וחצי לילדים של הבעל. אשת אבי נפטרה זל. ואבי רוצה לעבור לבית אבות. הילדים של אישתו לא מוכנים לוותר על חלקם. אבי עשה צוואה נוספת ורשם שכל רכושו עובר לילדיו. האם ילדייה של אישתו זכאים לקבל חלק מהירושה כאשר יילך לעולמו ???? אשמח לקבל הדרכה לבעיה הזאת.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  18:49, 10 בפברואר 2013

  הדרכה ראויה ונכונה תוכלי לקבל רק לאחר בדיקת נוסח הצוואה בשלמותו. בעקרון יש מספר אפשרויות: שמדובר במצב של יורש אחר יורש ללא תנאים נוספים. אם כך המצב, אביך רשאי לעדות ברכוש, שירש מאשתו כרצונו. אם זכותו של אביך הותנתה בתנאי או בחיוב לעשות מעשה מסוים, כי אז ייתכן והוא מוגבל במה שמותר לו לעשות ברכוש. והכל תלוי בניסוח המדוייק של הצוואה. יש משמעות לכל מילה. מומלץ מאוד שאביך יפנה ליעוץ עם הצוואה של המנוחה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.