סגירת תיק עזבון - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • יונה זבורובר

  נשלח ע"ייונה זבורובר 21:28, 11 בפברואר 2013

  שלום בהמשך לניתוק בין מנהל העזבון לבין היורשים, אין אנו יכולים לעין בתיק עזבון אצל האפוטרופוס הכללי כדי לברר את מצבו. היורשים לא קיבלו את דו"ח הכנסות/הוצאות הסופי ממנהל העזבון, אך ידוע לנו שחובתו היא לשלוח אותו לאפוטרופוס. האם האפוטרופוס מיידע את היורשים לאחר קבלת הדו"ח? האם יש דרך לברר את מצב התיק היום? יש לציין שרוב הכסף בעזבון חולק ליורשים, בחלקו גם אחרי שמנויו של מנהל העזבון הסתיים. (בתאריך סיום המנוי, הוא העביר את היתרה לחשבון כללי של משרדו וחילק סכומים משם) בתודה, יונה זבורובר

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:46, 12 בפברואר 2013

  החוק והתקנות מחייבים את מנהל העזבון למסור דין וחשבון לאפוטרופוס הכללי בלבד והמגישים גם לבית המשפט. אם פניתם אליו בבקשה לקבל העתקי מסמכים והוא סרב, הרי שלפי תקנה 41(ב) רשאי האפוטרופוס הכללי למסור העתקים מכל הדוחות ליורשים. פנו בכתב לאפוטרופוס הכללי ובקשו העתקים מכל הדינים והחשבונות. אם לא יענו בחיוב, היורשים זכאים לפנות למי שמינה את מנהל העזבון [רשם או בית משפט] ולבקש שייתן הוראות למנהל העזבון.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.