מי ומה זכאי לרשת - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • לי-אור

  נשלח ע"ילי-אור 14:27, 12 בפברואר 2013

  לפני 14 שנה נפרדתי מבעלי (לא התגרשתי) וחייתי בביתי (כאשר אני עדין נשואה) עם אלמן שלו היו שני בנים מבוגרים. לאחרונה האלמן נפטר. הוא השאיר אחריו את ביתו שהיה ועדין מושכר וכן מזומנים. האם אני זכאית לרשת מעיזבונו, כאשר ברור לכולם שהוא לא השאיר צוואה אחריו ולא היה לנו הסכם ממון. תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות,מנהל הפורום

  15:37, 12 בפברואר 2013

  חוק הירושה יוצר זכות לרשת ל"ידועים בציבור". להבנתי - לפי העובדות המתוארות מעלה אינך עומדת בתנאים שבחוק, משום שעודך נשואה לאחר. נראה שאינך יורשת שלו.
  לפיכך את זכאית למגורים של 3 חודשים ללא תשלום בדירתו. אם התפרנסת ממנו, תוכלי להמשיך ולחיות על חשבון עזבונו עוד 30 ימים.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.