• רפי

  נשלח ע"ירפי 16:25, 12 בפברואר 2013

  שלום,בל נשכח שאתה תייצג אותי לצוואה,באם תחפוץ!שוחחנו!מצ"ב: הסכם צוואה - האם הוא תקף? רפי \ 04.02.13 שלום! אמא ערכה צוואה, שכולה לבן אחד בעודה בחיים!! אחי ואני ערכנו הסכם, שבבוא היום של אמא,נתחלק שווה בשווה בצוואה! האם התערבנו בצוואתה בעודה בחיים? האם התערבנו בצוואת המצווה,שרצתה שכל רכושה יהיה לבן אחד? האם ההסכם שערכנו,תקף??תודה! תשובה להסכם צוואה עו"ד ערן עזרא \ 06.02.13 שלום רב, לא ניתן לעשות "עסקאות" על צוואה של מצווה בעודו בחיים. מה גם שהאם יכולה לשנות ו/או לבטל את הצוואה. "הסכם יורשים" לגבי צוואה ניתן לעשות לאחר מותו של המצווה. עו"ד ערן עזרא משרד עורכי דין עזרא - 050-5070050 * אין תשובה זו מהווה תחליף לייעוץ משפטי מעורך דין.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  17:52, 12 בפברואר 2013

  בעקרון יכולים ליורשים לעשות בינם לבין עצמם הסכם לגבי נכסים שהם עתידים לקבל בירושה. אסור הסכם שתוצאתו תהיה שאחד היורשים יחדל להיות יורש. יש הלכה מפורשת לענין זה משנת 1980

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.