• 14 בפברואר 2013

זכות לירושה

אמי התאלמנה כשהייתי בת שנתיים אחכ נישאה לאבי החורג כך שהוא גידל אותי ואת אחי הבוגר כמו כן נולדה להם בת משותפת,אחותי למחצה.אני לא רשומה אצלו בשום צורה. כעת-6 שנים לאחר שאמא נפטרה, הוא בן 92 מתפקד עם מטפלת ועצמאי בפעולות הבנק שלו,אני ואחותי בעלות ייפוי כח על חשבון הבנק שלו.אני מתגוררת לידו במשך הרבה מאד שנים ומן הסתם הרבה יותר עוזרת לו בכל ההיבטים (אחי בחול הרבה שנים ואחותי מתגוררת בעיר אחרת). בזמנו הורי סיפרו שהכינו צואה אצל ע"וד ובה רשום שהדירה תחולק בין שלושתנו. לגבי כספים אחרים
    שיש לו לא ידוע לי. לא נעים לי לשאול את אבי לגבי הנושא(כי הוא עלול אולי לחשוב שהנאמנות שלי תלויה בהבט הכספי, וזה לא כך הוא רואה לדעתי שאני ישרה ונאמנה אתו.)מה הינך מייעץ לי לעשות?
    בברכה ותודה

14 בפברואר 2013
  • מנהל הפורום רונן גדות, עו"ד 14 בפברואר 2013

זכות לירושה

יש לזכור, שאם לא אומצת על ידו כדין, אינך יורשת "טבעית" שלו - רק של אמך. רק בתו הביולוגית יורשת שלו. אם יש צוואה לטובתך ואחותך, הרי זה טוב.
    יש לזכור שאין לך זכות לרשת אותו, כי בהעדר אימוץ הוא אינו "אביך" לענין חוק הירושה.
    לא פרטת מה קרה לגבי ירושת אמך. יפוי כח בבנק פוקע עם פטירת בעל החשבון.
    הדבר היחיד לעשות הוא אולי להעלות את נושא הצוואה ולבקש ממנו שהוא יפעל לבדוק שהצוואה בסדר, שאין טעויות במספרי זהות (תקלה חוזרת בצוואות ישנות בייחוד כשלא נרשמו כל 9 הספרות)ושהצוואה אכן משקפת את רצונו האמיתי כיום. עלייך להזהר ממעורבות יתר - לא לנכוח בעת ההתייעצות שלו עם עורך הדין שלו ולא לשלם לעורך הדין.

14 בפברואר 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?