זכות לירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ויויאן

  נשלח ע"יויויאן 12:20, 14 בפברואר 2013

  אמי התאלמנה כשהייתי בת שנתיים אחכ נישאה לאבי החורג כך שהוא גידל אותי ואת אחי הבוגר כמו כן נולדה להם בת משותפת,אחותי למחצה.אני לא רשומה אצלו בשום צורה. כעת-6 שנים לאחר שאמא נפטרה, הוא בן 92 מתפקד עם מטפלת ועצמאי בפעולות הבנק שלו,אני ואחותי בעלות ייפוי כח על חשבון הבנק שלו.אני מתגוררת לידו במשך הרבה מאד שנים ומן הסתם הרבה יותר עוזרת לו בכל ההיבטים (אחי בחול הרבה שנים ואחותי מתגוררת בעיר אחרת). בזמנו הורי סיפרו שהכינו צואה אצל ע"וד ובה רשום שהדירה תחולק בין שלושתנו. לגבי כספים אחרים שיש לו לא ידוע לי. לא נעים לי לשאול את אבי לגבי הנושא(כי הוא עלול אולי לחשוב שהנאמנות שלי תלויה בהבט הכספי, וזה לא כך הוא רואה לדעתי שאני ישרה ונאמנה אתו.)מה הינך מייעץ לי לעשות? בברכה ותודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:43, 14 בפברואר 2013

  יש לזכור, שאם לא אומצת על ידו כדין, אינך יורשת "טבעית" שלו - רק של אמך. רק בתו הביולוגית יורשת שלו. אם יש צוואה לטובתך ואחותך, הרי זה טוב.
  יש לזכור שאין לך זכות לרשת אותו, כי בהעדר אימוץ הוא אינו "אביך" לענין חוק הירושה.
  לא פרטת מה קרה לגבי ירושת אמך. יפוי כח בבנק פוקע עם פטירת בעל החשבון.
  הדבר היחיד לעשות הוא אולי להעלות את נושא הצוואה ולבקש ממנו שהוא יפעל לבדוק שהצוואה בסדר, שאין טעויות במספרי זהות (תקלה חוזרת בצוואות ישנות בייחוד כשלא נרשמו כל 9 הספרות)ושהצוואה אכן משקפת את רצונו האמיתי כיום. עלייך להזהר ממעורבות יתר - לא לנכוח בעת ההתייעצות שלו עם עורך הדין שלו ולא לשלם לעורך הדין.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.