משך זמן אישור - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אלן

  נשלח ע"יאלן 09:21, 22 בפברואר 2013

  חיפה ,ביהמש לענייני משפחה: 2 משפחות אחרים קיבלו(לא חצי חצי) ירושה יחדיו 2 דירות קצת שונות, ומחליטים בהסכם חלוקת עזבון, לייחד לכל משפחה דירה בנפרד. במשפחה אחת יש גם 2 קטינים וניכר שההסכם מייטיב עימם מבחינת ללא תשלומי איזון. 1.מה הסבירות שיאושר? בגדול... 1א.כמה זמן עשוי לחלוף מרגע הבקשה עד לאישורה? 2.האם ניתן לערער עליה אם לא תאושר? 3.מה הקריטריונים העיקרים לאישור ביהמ"ש-האם כתוב באיזשהוא מקום? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  15:54, 22 בפברואר 2013

  כשאין!!! צוואה - בית משפט לא יסרב לאשר הסכם יורשים. בית המשפט צריך לבחון היש דבר בעייתי עם ההסכם (מבחינת פגיעה צפויה לקטינים או עברה על חוקים וכדומה. האפוטרופוס הכללי עשוי להיות מעורב היות ויש כאן קטינים. משך הזמן לאישור תלוי בגורמים רבים כמו למשל העומס על השופט, קצב העבודה שלו, מידת ההתערבות של האפוטרופוס הכללי. על החלטה של שופט לסרב לאשר הסכם יורשים ניתן לערער לבית משפט מחוזי אך הערעור תלוי בהגדרת ההחלטה.

  תגובה
 • 16:41, 22 בפברואר 2013

  יש צוואה שקוימה עי צו ועכשיו מגישים את הבקשה להסכם חלוקה מפורט יותר. האם ביהמ"ש חייב לערב אפוטרופוס הכללי?! כאשר אמם של הקטינים היא גם זכאית בצוואה?!

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  11:51, 24 בפברואר 2013

  תקנה מפורשת קובעת כי בכל הליך של שינוי או תיקון לצו קיום (ולמעשה הגשת הסכם יורשים היא שינוי מצוואה שקוימה) יש לשלוח העתק לאפוטרופוס הכללי והוא יודיע תוך 45 ימים האם הוא מעונין להתערב בהליך או לא.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.