מימוש צו ירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ליאור

  נשלח ע"יליאור 11:52, 26 בפברואר 2013

  גיסי נפטר והשאיר רכוש שכולל 2 דירות. מכיוון שלא השאיר צוואה הוגשה בקשה לצו ירושה והתקבל אישור רשמי למימוש הירושה כאשר ישנם 6 ילדים וידועה בציבור. היורשים הגיעו להבנות ביניהם בהתאם לרוח החוק, למעט אחד הילדים של גיסי שאינו משתף פעולה בשום צורה ואינו מגיב לפניות ובקשות-לא ליפוי כח,לא להתנגדות רשמית ולא לויתור על זכויותיו. פשוט אינו מעוניין להיות בקשר עם כל הסיפור. כיצד אפשר להמשיך במימוש הירושה כאשר רק 6 מתוך 7 המוטבים מעורבים בעניין??

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:19, 27 בפברואר 2013

  אי אפשר לכפות על יורש הסכמה להסדר כלשהו. אם לא תצליחו להגיע להבנות, תצטרכו לפנות לבית המשפט לשם קבלת הוראות וסמכויות לניהול הנכסים או לשם פרוק שיתוף הנכסים.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.