מה גובר על מה? - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אורן

  נשלח ע"יאורן 17:54, 27 בפברואר 2013

  שלום, סבתא שלי נפטרה באמצע ההליכים להעברת דירה שהייתה שייכת לה על שמי. הניירות הועברו לטאבו, אבל עוד לא נרשמה הערת אזהרה. מה המשמעות? דודתי ואבי הם היורשים החוקיים של כל רכושה של סבתי, והם אינם יודעים על ההליך שסבתא שלי החלה. סבתא שלי עשתה זאת מרצונה החופשי ובצלילות. אבל ברור לי שכשהם יגלו כמובן שלא ישמחו. מה גובר על מה אם יבקשו צו ירושה? האם הטאבו ייתן להם? האם בטאבו יודעים שהבקשה בהליכים? איך זה עובד? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  17:29, 3 במרץ 2013

  התשובה המדוייקת יכולה להנתן רק לאחר בדיקת המסמכים. בעקרון לשכת רישום מקרקעין פועלת לפי מסמכים שהוגשו לה. מה שאינו ידוע לה אינו נלקח בחשבון. מכאן ואילך התשובה תלויה בטיב העסקה שעשית, במסמכים שנחתמו, בקיומה של תמורה ושאלות נוספות. הפטירה כשלעצמה אינה מבטלת את העסקה, אבל מומלץ שתגיע ליעוץ עם כל המסמכים.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.