כתיבת צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • בתיה

  נשלח ע"יבתיה 16:39, 3 במרץ 2013

  אנן מעונינים שכספנו ורכושנו יחולק שווה בשווה בין ילדינו האם עלינו לכתוב צוואה 2. אחת מבנותינו גרושה האם בעל לשעבר יכול לדרוש חלק בירושה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  17:32, 3 במרץ 2013

  צוואה מומלצת כאשר הפתרון שבחוק אינו מתאים. לפי החוק ילדים יורשים את הוריהם בשוויון. לגרוש אין שום זכות בירושה. יש לשים לב שאם לא תעשו צוואה, בן הזוג שיישאר בחיים, יירש חלק ורק אחרי מותו (אם יישאר משהו) זה ילך לילדים. השאלה היא האם אכן זה מה שאתם מעוניינים בו. ורק לפי התשובה לשאלה יש להחליט האם לעשות צוואה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.