פסילת צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • מאיה

  נשלח ע"ימאיה 09:15, 6 במרץ 2013

  סבי וסבתי חלו בסוף ימיהם באלצהיימר. התיעדו הרפואי מתאר את ההדרדרות לאורך השנים. צוואה שנתנו מספר שנים לפני מותם מול נוטריון נבדקה על ידי רופא בשל בקשתה של המערערת על הצוואה , וחוות הדעת שרשם הרופא קבעה שהסבים לא היו כשירים לרשום את הצוואה. כיצד בית המשפט מתיחס לקביעה זו בהתחשב בכך שכל התיעוד הרפואי אודות הדרדרות במצבם של הסבים לא מציג אסמכתא לכך שבמועד מתן הצוואה הם לא היו כשירים? האם חוות הדעת של הרופא שבחן את התיעוד הרפואי עלולה לפסול את הצוואה? אכן מצבם הדרדר אך בעת מתן הואה הם היו בסדר אחרת עורך הדיון לא היה מחתים אותם, לא?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  13:38, 6 במרץ 2013

  ארוע כמתואר הוא שכיח במסגרת התנגדויות לצוואות. כשיש התנגדות מטעם רפואי, בית המשפט ממנה מומחה רפואי שבוחן את כל המסמכים הרפואיים של עושה הצוואה. המומחה מנסה להסיק מהמסמכים מה היה מצב עושי הצוואה בשעת עשייתה. אפשר לתקוף את חוות דעת המומחה בעזרת מומחה אחר או ישירות. אפשר להביא עדים שהיו בקשר יום יומי עם הסב או הסבה ושיכולים להעיד אחרת ממה שמסיק הרופא המומחה. בית המשפט יכריע בדבר.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.