פגם בצוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • רועי

  נשלח ע"ירועי 10:05, 6 במרץ 2013

  שלום, לפני מספר חודשים סבתי נפטרה והשאירה צוואה. כשניסיתי לקבל צו קיום צוואה מהרשם במשרד המשפטים, היועץ המשפטי דחה את הבקשה בטענה שהצוואה פגומה כי "אין הצהרה של העדים שזוהי צוואתה של המנוחה". פנינו לעו"ד שערך את הצוואה והוא טען שזוהי סתם קטנוניות ובעזרתו פנינו לבית המשפט שנתן צו קיום צוואה למרות שלדברי השופט אכן הצוואה פגומה מאותה סבה שציין היועץ המשפטי. עתה, העו"ד שערך את הצוואה מבקש שכר טרחה של אלפי שקלים!!. 1) האם זוהי לא אשמתו שהצוואה הייתה פגומה מלכתחילה? האם הדין אינו זהה לספק שמספק מוצר פגום ובאחריותו לתקנו על חשבונו? 2) כתוצאה מהעיכוב בקבלת מצו הירושה נגרמו לנו נזקים (ריצות, טלפונים וכו'), זאת בנוסף לעובדה שחשבונות הבנק היו חסומים בפנינו והיינו צריכים להוציא מכספנו כדי לטפל בסבי החולה (אלצהימר) במקום להשתמש בכספים של סבתא. האם העו"ד שערך את הצוואה צריך לתת את הדין על נזקים אלו? מהי אחריותו? תודה רבה, רועי.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  13:43, 6 במרץ 2013

  אכן שאלות טובות, אלא שהתשובות אינן מתחום של ירושה אלא מתחום של דיני אתיקה ומתחום של תביעות קבלנים: האם היה פגם במוצר הסופי שמסר הקבלן ללקוח? האם אשם הקבלן בפגם שהתגלה? האם זכאי קבלן לשכר עבור תיקון פגם שנוצר באשמתו? ואם כן זכאי - לכמה שכר הוא זכאי? אם אתם בטוחים שהתשובה לשאלה ראשונה ושניה היא "כן" אל תשלמו דבר. אם התשובה "לא" יש לדון עם עוה"ד על שכרו. בכל מקרה מחובת עו"ד לסכם שכרו מראש ואם לא עשה כן, עליו להוכיח שאכן מגיע לו שכר כפי שהוא מבקש. תשובה מדוייקת יותר מחייבת כמובן יעוץ אישי ובדיקת המסמכים והעובדות.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.