• 6 במרץ 2013

  פגם בצוואה

  שלום,
  לפני מספר חודשים סבתי נפטרה והשאירה צוואה.
  כשניסיתי לקבל צו קיום צוואה מהרשם במשרד המשפטים, היועץ המשפטי דחה את הבקשה בטענה שהצוואה פגומה כי "אין הצהרה של העדים שזוהי צוואתה של המנוחה".
  פנינו לעו"ד שערך את הצוואה והוא טען שזוהי סתם קטנוניות ובעזרתו פנינו לבית המשפט שנתן צו קיום צוואה למרות שלדברי השופט אכן הצוואה פגומה מאותה סבה שציין היועץ המשפטי.

  עתה, העו"ד שערך את הצוואה מבקש שכר טרחה של אלפי שקלים!!.
  1) האם זוהי לא אשמתו שהצוואה הייתה פגומה מלכתחילה? האם הדין אינו זהה לספק שמספק מוצר פגום ובאחריותו לתקנו על חשבונו?
  2) כתוצאה מהעיכוב בקבלת מצו הירושה נגרמו לנו נזקים (ריצות, טלפונים וכו'), זאת בנוסף לעובדה שחשבונות הבנק היו חסומים בפנינו והיינו צריכים להוציא מכספנו כדי לטפל בסבי החולה (אלצהימר) במקום להשתמש בכספים של סבתא. האם העו"ד שערך את הצוואה צריך לתת את הדין על נזקים אלו? מהי אחריותו?

  תודה רבה,
  רועי.

  6 במרץ 2013
 • מנהל הפורום רונן גדות, עו"ד 6 במרץ 2013

  שכר טרחת עו"ד שערך צוואה עם פגם

  אכן שאלות טובות, אלא שהתשובות אינן מתחום של ירושה אלא מתחום של דיני אתיקה ומתחום של תביעות קבלנים: האם היה פגם במוצר הסופי שמסר הקבלן ללקוח? האם אשם הקבלן בפגם שהתגלה? האם זכאי קבלן לשכר עבור תיקון פגם שנוצר באשמתו? ואם כן זכאי - לכמה שכר הוא זכאי? אם אתם בטוחים שהתשובה לשאלה ראשונה ושניה היא "כן" אל תשלמו דבר. אם התשובה "לא" יש לדון עם עוה"ד על שכרו. בכל מקרה מחובת עו"ד לסכם שכרו מראש ואם לא עשה כן, עליו להוכיח שאכן מגיע לו שכר כפי שהוא מבקש. תשובה מדוייקת יותר מחייבת כמובן יעוץ אישי ובדיקת המסמכים והעובדות.

  6 במרץ 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?