צו ירושה -אישור הסתלקות/ השמטת קולמוס - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אבי

  נשלח ע"יאבי 08:02, 14 במרץ 2013

  באישור צו ירושה מתוקן, נוקבים בשמם הספציפי של 5 מנכדים בגירים -כיורשי מוריש,כולל ת.ז. ולמרגלות אותה רשימה ,מצויינים שמותיהם שוב של כולם, כמסתלקים לטובת אביהם ,ללא ת.ז. הבעיה שבאחד ת.ז. הושמטה ספרה. האם בגלל ההסתלקות, לא תהיה כבר בטאבו משמעות להשמטה זו? האם הפקיד בטאבו שאולי יבחין בטעות, יבקש יותעקש על תיקון נוסף של הצו? תלוי במיהות הפקיד?מה ההסתברות

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  10:42, 14 במרץ 2013

  מי שהסתלק רואים אותו כאילו לא ירש מלכתחילה. לפיכך אינני חושב שתהיה בעיה בכך. בכל מקרה ההחלטה אם יש בכך בעיה או לא היא החלטה של רשם המקרקעין. אפשר לגשת עם צו הירושה ללשכת הרישום בה רשום הנכס ולברר שם עם מי שמוסמך, האם מבחינתו יש בעיה שצריך לתקן, או שאין בעיה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.