סבא שנפטר - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ניקי

  נשלח ע"יניקי 20:38, 18 במרץ 2013

  סבא שלי נפטר והוריש את הונו לאימי, מלבד הכסף, ישנו בית בו מתגוררת אשתו. האם על אמא שלי לחכות שהיא תמות על מנת לקבל את חלקה מהבית? ואם היא תמות עוד ארבעים שנה? היא בת 65 זה המון זמן.... אני יודעת שזה נשמע גרוע אבל היא אשתו של סבי היא אמא חורגת רעה כמו בסרטים...

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  13:23, 19 במרץ 2013

  אם אין הוראה בצוואה, או הסכם ממון שיוצר לחורגת זכות מגורים בדירה, כי אז יש לה זכות רק מכח החוק. הזכות היא להתגורר 6 חודשים ללא תשלום ולאחר מכן רק לפי הסכם עם היורשת. באין הסכם, יכולה היורשת לדרוש פינוי הדירה ויכולה החורגת לפנות לבית משפט לענייני משפחה שיקבע את תנאי השכירות תקופתה והתשלום עבורה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.