• 21 במרץ 2013

    ירושת ידועה בציבור

    לעו"ד הנכבד שלום,

    ברצוני לשאול בבקשה:
    האם קיימים תקדימים בהם ידועה בציבור שחיה עם גבר נשוי לאחרת, יורשת את בן זוגה למרות סעיף 55 לחוק הירושה?

    תודה רבה מראש על התשובה וחג שמח!

    21 במרץ 2013
  • מנהל הפורום רונן גדות, עו"ד 21 במרץ 2013

    ירושת ידועה בציבור

    לא. התנאי בסעיף 55 "ובשעת מותו אף אחד מהם לא היה נשוי לאדם אחר" הוא תנאי מהותי לירושה. תנאי כזה אינו מצוי בחקיקה אחרת שנוגעת לידועים בציבור.

    21 במרץ 2013
    • 21 במרץ 2013

      ירושת ידועה בציבור

      תודה רבה על התשובה המהירה!

      אני מבינה מדבריך שבחקיקה מדובר בתנאי מהותי.
      השאלה היא האם קיימים תקדימים בפסיקה שאפשרו ירושה במצב כזה? (הרחבה או פרשנות מקלה לסעיף זה?)

      שוב הרבה הרבה תודות על התשובה.

      21 במרץ 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?