עזרה,בבקשה! - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • סיגל

  נשלח ע"יסיגל 00:30, 27 במרץ 2013

  אני מטפלת בקשישה אלמנה יש לה ילדים נשואים!היא אמרה לי שהיא השאירה לי כסף בחשבון שלה אחרי שהיא תמות,אבל רק דיברה,בלי שום הוכחה כתובה,האם זה יכול להיות שהיא לא נתנה לי שום הוכחה ,שישאר לי כסף בשבילי?אני יודעת את מספר החשבון שלה ומספר הסניף,איך באמת אני יכולה לדעת שהיא דוברת אמת?תודה רבה!!

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  18:59, 27 במרץ 2013

  המצב שאת מתארת הוא מצב של מתנה. מתנה בחיים מהסוג שאת מתארת מצריכה מסמך בכתב או העברה בפועל של כסף. מתנת כסף, שהיה בתוקף לאחר המוות מחיייבת צוואה, שאם לא כן היא בטלה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.