צוואה הדדית לפגוע נפש - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • שרה

  נשלח ע"ישרה 09:51, 31 במרץ 2013

  שלום, הורי בחיים וברצונים לכתוב צוואה הדדית. ברצונם להוריש דירה לאחי הרווק שחזר בתשובה עם אחוזי נכות נפשית (נכה צה"ל). אין לאף אחד אפוטרופוס על אחי. הם שואלים , איך אפשר להבטיח שאחינו לא ינוצל וימכור הדירה לגורם זר. האם להוסיף הערת אזהרה? אשמח לכל המלצה בנושא זה. תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:43, 2 באפריל 2013

  שאלתך קצרה אך הפורום אינו מתאים לתשובה הדרושה לך. אשמח לעזור בפניה ישירה, כי התשובה קשה ותלויה בנסיבות שונות: מצבו האמיתי של האח, יחסים במשפחה, רצונות ותחושות של ההורים ומגבלות החוק. ראוי מאוד שיפנו ההורים לקבלת יעוץ מתאים לפני עשיית צוואה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.