סוגיה.. - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אור

  נשלח ע"יאור 22:00, 1 באפריל 2013

  שלום רב. אבא שלי נשוי לאמא שלי כבר מעל 20 שנה להם 4 ילדים ואני בניהם. כמו כן לאבא 3 ילדים מנשואים קודמים. ברצוני לדעת מה קורה בבמידה והורי לא עורכים צוואה והם הלכו לעולמם, האם יש לילדים מהנישואים הקודמים שלו זכויות (או מגיע להם חלק) בירושה של הורי- בעיקר בעיניין הבית וחשבון והבנק? או שהירושה של הורי תתחלק רק בין הילדים מהנישואים הנוכחיים שלו? תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:47, 2 באפריל 2013

  כל ילדיו של אביך יורשים שווה זה לזה, ללא קשר מי אמם. אולם ילדים יורשים רק את אמותיהם הביולוגיות. לפיכך ילדי אביך מנישואין קודמים לא ירשו את אמך. אשמח לעזור, אולם במצב הנתון מומלץ שאביך הוא שיפנה לקבלת יעוץ מתאים.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.