ביטול צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אורנה

  נשלח ע"יאורנה 00:25, 3 באפריל 2013

  אבי נפטר לפני שנה וחצי, אימי היתה עדיין בחיים, אחי הסתיר ממני את צוואתם של הורי בטענה שאימי עדיין בחיים, חיפשתי את הצוואה אצל רשם הצוואות ומצאתי שהורי נתנו לאחי את הדירה שלהם ולי סכום כסף שיש בניירות ערך, מצאתי מסמך האומר שיש שם 700.000 שקלים, אחי היה רשאי חתימה על חשבון הורי, לא היה מוכן להראות לי את הכספים שיש בחשבונות, אימי נפטרה לפני שבוע, אחי הראה לי שיש בחשבון שאני אמורה לקבל 450.000 כששאלתי איפה יתר הכסף , הוא אמר שאימי נתנה לו מחשבון זה 300.000 שקלים, היא היתה איתו בבנק וחתמה על העברת הכסף איליו, אני רוצה לציין שמצבה של אימי אחרי פטירת אבי הדרדר מאוד עד שמתה. אני לא מאמינה שהיא נתנה לו מיוזמתה, אני רוצה לציין שהיא היתה תלויה בו שכן הוא טיפל בה כל השנים מאחר וגר קרוב אל הורי. מה עלי לעשות כדי להחזיר את הכסף שנגל ממני לדעתי בעורמה.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:34, 3 באפריל 2013

  אילו הורייך היו נוקבים בסכום מדויק בצוואתם, כסכום המגיע לך, היתה לך אולי עילת תביעה. לפי מה שכתבת הם ציוו לך את היתרה בחשבון ניירות הערך, ולכן אינך זכאית לסכום מסויים דווקא.
  אם לטענתך אמך לא היתה תקינה שכלית בשעת הענקת כספים לאחיך, את צריכה לתבוע אותו. בעייתך תהיה להוכיח שאכן בעת ביצוע ההענקה הכספית אמך לא היתה כשירה שכלית לבצע פעולה כזאת.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.