בקשה לצו ירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אורלי

  נשלח ע"יאורלי 12:28, 7 באפריל 2013

  לפני כחודש משפחתי בארה"ב קיבלה מכתב ממשרד המשפטים המודיע כי בן משפחה שהתגורר בישראל נפטר וכי הם היורשים החוקיים. נתבקשתי על ידי קרובי משפחתי לטפל בהעברת הרכוש לידיהם. שאלתי: האם עלי להגיש בקשה לצו ירושה בשמם לרשם או לבית המשפט לענייני ירושה? האם על קרובי משפחתי לחתום על ייפוי כח לטובתי מול הקונסוליה/ שגרירות בלבד או שביכולתם לחתום מול נוטריון? בתודה מראש, אורלי

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  12:50, 7 באפריל 2013

  לפני כל הגשה, ראוי שתצטידי ביפוי כח נוטריוני או קונסולרי מן היורשים בארצות הברית, שיאפשר לך לפעול בשמם ובמקומם כאן בישראל. עם יפוי הכח פני למשרד הרשם לענייני ירושה שבאזורו התגורר הנפטר ותתחילי את הברורים - לפי מה שתארת נראה שכבר קיים הליך ירושה פעיל.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.