שחרור כספים מהבנק לאחר קיום צאווה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • מלי

  נשלח ע"ימלי 20:52, 7 באפריל 2013

  אנו 4 יורשים. אחד מהם גר בחו"ל. הבנק לא מוכן לשחרר את הכסף ליורשים בארץ עד שהיורש מחו"ל יגיעה לחתום או שיבצע העברת מסמכים דרך השגרירות. האם זה חוקי ? כיצד אפשר לזרז את קבלת הכסף ? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  15:34, 11 באפריל 2013

  כל הבנקים נוקטים שיטה זאת. יש גם חברות דיור מוגן שמחזיקות כספי פקדונות הנוקטות שיטה כזאת. נימוקם: כדי שלא ייקלעו לסכסוכים בין היורשים. אני מניח שאם תגישי תביעה נגד הבנק, בית המשפט יאלץ את הבנק לשלם לך ישירות את המגיע לך מבלי תלות באחרים. הבעיה היא עלות התביעה ומשך הזמן. בפועל הפתרון הזריז יהיה שהיורש בחו"ל ייתן יפוי כח קונסולרי לאחד היורשים האחרים לקבל בשמו ועבורו את הכספים וישלח אליכם בזריזות את יפוי הכח.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.