נכס ירושה מכירה לאח - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ahuva

  נשלח ע"יahuva 22:34, 16 באפריל 2013

  שלום, הורי נפטרו, אבי לפני מס' שנים ואימא לפני חודש+, הבית עובר בירושה לכל אחי, אחי רוצה לקנות את הנכס של הורי (בית בירושה). כל האחים חתמו וגם אחותי שאחי יקנה את הבית, בתמורה לסכום שהוסכם. אבל, כרגע אחותי גרה בבית של הורי בחוזה שכירות מזה חצי שנה ביחידת דיור נפרדת בחצר. השאלה האם בעתיד יהיה לאחי השלכות או פרצה משפטיות מאחותי או ילדיה על היחידה המושכרת לה. למרות שהם יחתימו אצל עו"ד שהנכס של אחי ואין להם עניין .... ישמח לקבל יעוץ איך לסדר שלא יהיה בעיות בעתיד ושאחותי תמשיך לגור ביחידה. תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  17:15, 17 באפריל 2013

  לא ניתן לתת תשובה במסגרת זאת. יש לברר שאלות שונות לפנימ מתן תשובה. למשל האם המכירה אחרי צו הירושה? מה טיב הזכויות הנמכרות? מהן זכויות האחות שגרה? ושאלות נוספות. מדובר בעסקת מקרקעין מורכבת שאינה ניתנת לפתרון במסגרת צנועה זאת. נא פנו ליעוץ אצל עו"ד בעל ידע במקרקעין ובירושה - לפני עשיית פעולה כלשהי.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.