האם מותר לאדם שאובחן בסכיזופרניה לכתוב צוואה? - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • יובל

  נשלח ע"ייובל 07:17, 18 באפריל 2013

  שלום. האם מותר לאדם שאובחן בסכיזופרניה לכתוב צוואה?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  13:17, 18 באפריל 2013

  כל אדם יכול לעשות צוואה. אין על כך איסור. השאלה היא תמיד - האם עושה הצוואה היה כשיר לעשותה בעת שעשה אותה? סכיזופרניה היא מצב רפואי שיש לו מאפיינים שונים מחולה לחולה ורמות שונות של הבעיות הרפואיות. יש מנעד רחב למצב זה. לפיכך הקביעה בדבר הכשרות לעשות צוואה היא מאוד אישית לכל אדם ואף אצלו תהיה שונה בתקופות שונות. מומלץ לקבל חוות דעת מפורטת מרופא מתאים בדבר הכשרות של אותו חולה מסוים לעשות צוואה סמוך לפני עשיית הצוואה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.