שאלה מאוד פשוטה וישירה על צוואה. - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אמיר.

  נשלח ע"יאמיר. 16:13, 18 באפריל 2013

  אבא שלי מעונין להשאיר לי את הדירה, יש לי 3 אחים שהתחתנו והם לא גרים בבית, ועוד אחות, שגם לא גרה עם ההורים. רק אני גר איתם. לפני שבוע בערך, כשאבי הבטיח לי ליד גיסי שהוא מוריש לי את הבית(אני לא אוהב שהוא עושה את זה, אבל היינו בדרך לעשות ביטוח לרכב ולדירה, אז זה נפלט אני מניח.) הענין הוא, שגיסי שמע את זה, הוא אמר לי אח''כ בפרטיות שגם אם האבא יוריש לי הכל, בימינו זה לא בטוח, ואפשר לערער על זה בקלות, אבי שאני מאחל לו שיחיה שנים ארוכות וטובות אמר לי שהוא מבלבל את השכל. תכל'ס גיסי גם הביע ענין לקנות את הדירה מאיתנו אבל הודעתי לו שאין על מה לדבר. השאלה שלי היא, האם זה נכון? במידה והוא מוריש לי(אבי איש בריא לחלוטין, שעובד קשה למחייתו) את הדירה, ואם יגיעו זמנים קשים מצד אחי, האם הם יוכלו לערער על ההחלטה הזו? אבי היקר אמר לי שבשבוע הבא נלך לעורך דין, אז אני קצת מודאג מהעתיד, ולכן אני שואל. בתודה מראש.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  16:58, 18 באפריל 2013

  ראשית - אין מערערים על צוואה. אפשר להתנגד לצוואה. שנית - התנגדות לצוואה היא ענין מאוד קשה מבחינה משפטית. בתי משפט אינם נוטים להתערב בצוואות. ראה מה שכתבתי בתגובות רבות למטה - הכלל הוא שיש חובה לכבד את דברי המצווה והנטיה היא שלא לשנות מצוואה אלא אם אין ברירה.
  על מנת להבטיח קיומה של הצוואה ראוי, שאביך יעשה צוואה תוך היוועצות עם עו"ד בעל ידע ונסיון בתחום. אשמח לעזור.

  תגובה
 • 17:22, 18 באפריל 2013

  תודה רבה רונן, אם זה היה תלוי בי הייתי מגיע אליך, בעיקר בגלל שאתה נחמד ועוזר כאן להמון אנשים, אבל אני חושב שאבא שלי די סגור על העורך דין(שכן וחבר).


  ושוב, תודה לך על עזרתך, בברכת כל טוב לך ולמשפחתך.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.