חלוקת עזבון כספי - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אמיר

  נשלח ע"יאמיר 16:40, 20 באפריל 2013

  אימי ז"ל השאירה עזבון של דירה וסכם כסף ובצוואתה הורישה מחצית לי ולאחי. לאחרונה קיבלנו צו קיום צוואה אך טרם מימשנו את הצו. אחי מעונין לתת לי מהעזבון הכספי נתח גדול יותר מהמגיע לי על פי הצו. האם זה אפשרי? האם יש לחתום הסכם מתנה בגין החלק הנוסף שאקבל? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  18:30, 21 באפריל 2013

  לאחר משיכת הכספים מהבנק, כל אחד מכם יכול לעשות בכספו כרצונו. אחיך יכול להעניק לך מתנת כסף ללא הגבלה בסכום. הסכם מתנת כסף אינו מחויב לפי חוק, אך מומלץ בייחוד אם אחד מהצדדים עצמאי או נשוי לבן/בת זוג עצמאי/ת. הסבה - הסבר לגידול הון פתאומי משמעותי, אם יידרש הסבר כזה במסגרת בדיקה של הצהרת הון או סתם ביקורת רשויות מס.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.