יורש אחר יורש - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • מרים

  נשלח ע"ימרים 08:31, 21 באפריל 2013

  שלום אחי רווק לא צעיר, דל אמצעים וללא ילדים. אבי רוצה להורות בצוואתו שלאחר מותו, יקבל אחי את דירת אבי (או דירה מתאימה אחרת שתירכש מכספי הירושה) ויתגורר בה עד מותו. האב גם רוצה שלאחר מותו של אחי, הדירה תעבור לבעלותן של הנכדות (בתי ובת אחותי). אבי מודע לכך שהוא יכול להוריש לנכדותיו את הדירה ואחי יקבל בה זכות מגורים לכל חייו. אך זה פתרון לא רצוי הן מבחינת יחסי משפחה והן מבחינת מסי רכישה/שבח. 1 האם האב יכול לצוות בצוואתו שהדירה תעבור ראשית לאחי, ולאחר מותו לנכדות? 2 אבי אומר שניתן יהיה לרשום הערת אזהרה בטאבו על מנת לחזק את הציווי הנל. האם זה נכון? תודה רבה על כל מענה ועצה!

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  18:32, 21 באפריל 2013

  אכן אפשר לקבוע הוראות מתאימות בצוואה שתבטחנה את הגעת הירושה לנכדות בסופו של דבר. בחירת ההוראה המתאימה צריכה להעשות לאחר בחינה של מטרות המצווה ושיקוליו. לכך ראוי לקבל יעוץ אישי מתאים.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.