שאלה בנושא צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • שילת

  נשלח ע"ישילת 10:32, 21 באפריל 2013

  שלום רב שמי שילת בת 48, ויש לי שני אחים. אני רווקה ובעקבות כך גרתי עם הורי עד גיל מאוחר, לפני כשבע שנים אבי נתן לי חלקת אדמה ע״מ שאני אבנה בית והתגורר בצמוד אליהם. לפני שנתיים אבי נפטר ולא רשם צוואה, הבית שבניתי רשום על שם ההורי. כיום התפתחה מחלוקת בני לבין אחי והם רוצים שנחלק את האדמה באופן שווה חשוב חי לציין שאמי תומכת באחי. האם יש באפשרותם להוציא אותי מביתי? ולחלק את שטח הקרקע באופן שווה? תודה מראש שילת

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  18:35, 21 באפריל 2013

  מצבך מתאר התמודדות בין מתנה לבין ירושה. כמו כן חלות הוראות מדיני חוזים כלליים. תשובה יותר פרטנית מחייבת בדיקת מסמכים וברור של כל העובדות הנוגעות בדבר. מומלץ שתפני ליעוץ אלי או אל עו"ד אחר, שיכול ליעץ הן בירושה והן בדיני מתנה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.