ערעור על צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ענת קליוט

  נשלח ע"יענת קליוט 12:33, 21 באפריל 2013

  שלום, אני רוצה לשאול שאלה בקשר ליירושה לפני כ 10 שנים סבתי מצד אבי נפטרה, אני הנכדה היחידה שלה ויורשת כחוק. אני סבתי והוריי התגוררנו בדירת שלושה חדרים בסנט פטרבורג. אבי. בנה היחיד של סבתי נפטר כשהייתי בת שלוש. הדירה נקנתה ברובה בכסף של הוריי ואימי הותירה אותה לסבתי כשהיגרנו לארץ(אני הייתי בת חמש) כמה שנים לאחר מכן סבתי החליםה את הדירה שלנו ואת הדירה של אחותה ( דירת 2 חדרים) לדירה גדולה יותר במרכז העיר. סבתי הייתה כבר כבת 80 ואחותה ואחיינה החלו להפעיל עלייה לחץ כבד להוריש את חלקה לאחיינה ולא לי משום שכביכול אני הייתי בארץ והוא שם איתה וכך היא עשתה נודע לי על העניין רק כלפני שנה . האם יש לי אפשרות כנכדתה היחידה לערער על הירושה?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  18:37, 21 באפריל 2013

  לפי תאורך הרכוש והמורישה נמצאים ברוסיה. לפיכך כל הנושא כפוף לדין הרוסי והתשובות לשאלותייך מחייבות התיעצות עם מי שמבין בדיני ירושה ברוסיה. אני איני מבין בכך דבר.

  תגובה
 • 22:45, 21 באפריל 2013

  הבנתי, תודה רבה על העצה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.