הסכם ממון - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ס

  נשלח ע"יס 11:28, 24 באפריל 2013

  לאימי רכוש שנצבר עם בעלה המנוח. כיום היא מתראה עם ידוע בציבור. קיים הסכם ממון שנעשה ע"י עו"ד ונחתם בנוכחות עדים. אותו אדם לא מוכן לאשר אותו בבית משפט מכיוון שהוא עדיין נשוי (אשתו חולת אלצהיימר) קיימת גם צוואה. האם הסכם ממון מגבה אותנו הילדים ושומר על רכושה. בעת פטירת האב חתמנו על ויתור קבלת חצי מהרכוש.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  15:14, 24 באפריל 2013

  לפי לשונו של חוק יחסי ממון הסכם ממון בין בני זוג שאינם נשואים זה לזה מצריך אישור בפני נוטריון. אין צורך לגשת לבית משפט.
  לפי פסיקה של בתי משפט הסכם ממון בין בני זוג שלא אושר כאמור עדיין מחייב את בני הזוג זה כלפי זה יוצר ביניהם הסכמות משפטיות מחייבות כמו כל הסכם בין שני אנשים. לגבי ירושה - כל עוד האיש נשוי לאחרת, לא מתקיים בו אחד התנאים שבחוק לירושה של אמכם כידוע בציבור שלה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.