כתיבת צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • דניאלה

  נשלח ע"ידניאלה 17:29, 27 באפריל 2013

  שלום האם וכיצד ניתן לברר האם נערכה צוואה. ברצוני לברר האם חמותי כתבה צוואה. חמותי עדיין בחיים אך אין לי קשר איתה ואני יודעת שיש לה רכוש שבנה וביתה מנסים להשתלט עליו ולמנוע מבעלי לקבל את המגיע לו בבוא העת. שוב שאלתי האם ניתן לברר האם ישנה צוואה במשרד המשפטים או בכל משרד אחר. תודה דניאלה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  15:14, 28 באפריל 2013

  כל עוד חמותך בחיים, אין לך או לבעלך שום זכות לקבל מידע האם חמותך עשתה צוואה. מידע כזה אמור להיות חסוי בין אצל עו"ד שערך צוואה ובין אם הצוואה הופקדה אצל הרשם לענייני ירושה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.