חלוקת עיזבון ללא ירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • רוני

  נשלח ע"ירוני 00:44, 28 באפריל 2013

  אבי נפטר ולפי הנראה הוא לא השאיר צוואה הבנתי שלפי חוק הירושה הרכוש מתחלק בין הילדים שווה בשווה שאלתי במידה ואחד מאחים (אחות)גם נפטר ויש לה ילדים(נכדים של אבי)האם הם זכאים לחלק של האחות שנפטרה האם לבעל של האחות גם מגיע חלק ממה שמגיע לילדים שלו(אם כן כמה אחוז) מי אמור לדאוג לחלק של הילדים(האם האב אחראי לחלקם) אך אנחנו אמורים לדאוג שהאב לא ישתמש בחלקם

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  15:18, 28 באפריל 2013

  אם אביך נפטר ללא בת-זוג, אכן כל הרכוש מתחלק בשוויון בין הילדים. ילדיה של האחות שנפטרה, שהם נכדיו של האב שנפטר יורשים יחד ובחלקים שווים את חלקה של האחות שנפטרה. בעלה של האחות אינו יורש במקרה כזה.
  כאשר בין הירושים יש קטנינים, יש לציין זאת בבקשה לצו ירושה. במצב כזה מתערב האפוטרופוס הכללי והוא אמור לדאוג לכך שחלקם של היורשים הקטינים יישמר לטובתם.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.